Apsipirkimas

Kiekvienas iš mūsų turi savo mitybos poreikius, tačiau visi einame į parduotuvę pirkti valgyti. Svarbiausias kiekvienos šeimos / asmens klausimas, ką valgysime šiandieną pusryčiams, pietums, vakarienei, kokie bus mūsų užkandžiai?!

Mes jums paruošėm atsakymus į šiuos klausimus : Ką pirkti? Kada, kur pirkti? Tikimės jums padės!

 1. Efektyviausias apsipirkimas yra 1 kartą per savaitę, geriausia – sočiu pilvu, su produktų sąrašu.
 2. Nusistatykite savaitės maistui skirtų pinigų sumą. Pavyzdžiui, jei pasirinkote 30 eurų, tai apsipirkdami pasistenkite neviršyti nurodytos sumos. 
 3. Rekomenduočiau investuoti likusią sumą į jums labiausiai reikiamų daiktų / ar tiesiog perinvestuoti.
 4. Mėnesio pradžioje susirašykite būtiniausius maisto produktus, kurių neperkate kiekvieną savaitę. Pvz.: datulės, kokoso aliejus, kakavos sviestas, kerobas/kakava, žali grikiai, riešutų sviestas, chia, lukštentos kanapių sėklos ir pan. Tai maisto produktai, kurių nenaudoji kiekvieną dieną, bet jų pravartu turėti, kad mityba būtų pilnavertė.
 5. Pirmąją savaitę eidami pirkti maisto, patikrinkite spinteles, šaldytuvą, kokių maisto produktų dar turite, kokių neturite ir užsirašykite.
 6. Jei norite taupyti laiką ir savo piniginės turinį, rekomenduoju prieš einant į parduotuves pažiūrėti, kokias nuolaidas, kuriame prekybos centre tuo metu taiko, tam, kad nusipirktumėte tą patį produktą pigiau.
 7. Susirašykite produktų sąrašą (rašykite tiek, kiek planuojate valgyti visą savaitę, pradžioje bus sunku, tačiau ilgainiui įprasite). Sąraše turėtų būti gausu vaisių, daržovių, ankštinių kultūrų. Taip pat šiek tiek riešutų, sėklų.
 8. Daržoves, vaisius, ankštines kultūras rekomenduoju pirkti iš ūkininkų turgelių. Juose savo produkciją pardavinėja patys ūkininkai, tad taip galite pabendrauti su pačiu augintoju, įsitikinti dėl kokybės, jei norite, ir pasiderėti dėl kainų. NE! Šiuo metu pakeičiau nuomonę, nes pradėjau važinėti į urmo naktinį turgų. Turgus veikia visas dienas apart pirmadienį nuo 4-8val ryto! Turgaus vienoje pusėje yra pirkti lietuviškos produkcijos iš pačių ūkininkų, o kitoje iš Lenkijos atvežtų daržovių ir vaisių. Vykdama į turgų nuo 5val ryto, perku iš pačių ūkininkų, taip pat iš Lenkijos atvežtų produktų. Naktinis turgus įdomus tuo, kad ten apsiperka visi „ūkininkų” turgeliai, urmo turgus, įvairūs kioskeliai ir kiti perpardavinėtojai. todėl vykstant ten, sutaupau labai didelę pinigų sumą, kurios dėka turime daug skanaus maisto (perkami kiekiai yra ne po 1kg, pvz pomidorai 6kg dėžė) Tokiame turgelį, galite ne vieną prekybininką pamatyti, kurie apsiperka (naktiniame turgelį) ir sako mažuose turgeliuose, kad tai jų užauginta produkcija (kaip pamačiau, man buvo liūdna). Pirmas apsipirkimo video iš naktinio turgaus čia. Antras video čia
 9. Taip pat apsiperku ir didmenos skyriuose, esančiuose netoli naktinio turgaus. Ten perku dažniausiai bananus (5eur – 18kg), saulėgrąžas, riešutus, kartais džiovintus saulėje abrikosus.
 10. Jau ne vienus metus miltus ir kitą grūdinę kultūrą vykstu pirkti į jau pamėgtą Pranciškaus Jabukausko malūną (Aleksote, Kaune) adresu – Kalvarijos gatvė 10. Ten rasite visokių miltų, sėklų, grūdų. Dažniausiai perku aš : Žalius grikius / jų miltus, spelta miltus (baltus ar pilno grūdo), basmati ryžius, rudus grikius, moliūgo sėklas ir t.t. Visada miela ten užsukti, kaip pas draugus! Ar tu žinai šitą malūną? Rekomenduoju apsilankyti.
 11. Jei kažką užmiršote, neikite į parduotuvę. Tikrai rasite išeitį, kaip pagaminti patiekalą be neturinčio produkto. Pasisemkite naujų idėjų ir receptų iš mano puslapio.
 12. Viską, ką mes perkame, rasite šiame facebook puslapyje čia
 13. Kaip mūsų sandėliukas pilnas atrodo smagus video čia.
 14. Pats svarbiausias mums apsipirkimo etapas : apsipirkimas su visa ŠEIMA! Dauguma supranta, kad su vaikais apsipirkti yra sunku, aš galiu pasakyti tikrai ne! Į naktinį urmo turgų aš vykstu viena, tačiau visur kitur vykstame apsipirkti kartu. Jie mums tikrai netrukdo. Žinote, kokia paslaptis? Į parduotuvę vykdami visada vaikams paimu užkandžių, kuriuos jie valgo, o mes ramiai apsiperkame. Tai puikus būdas praleisti laiką visiems kartu! Branginkite kiekvieną akimirką.
 15. Mylėkite save ir savo sveikatą 🙂

Apsiperkame mes ne maistą, savo asmeniniam puslapyje : grožio  / prausimosi priemones, vitaminus (mums tinkančius), buitinę chemiją, vandens filtrą, puodai / keptuvės. Nuoroda čia.

Jūsų Pipiras

P.s.: Turite klausimų? Rašykite mums el.paštu: virtuve@veganpipiras.lt

error: Content is protected !!