Desertų gaminimo pamokėlė

Rugsėjo 29d. Vilnius

Sveiko maisto šventė 2018. Sapiegų parko grilis

Kviečiame į šitą šventę, kurios metu mokinsime gaminti kelis desertus iš obuolių.

Taip pat turėsime KOKOSO dubenėlių (Cococnut Bowl), kiekis jų ribotas, todėl būk pirmas ir turėsi jį tu!

Susitiksime!

Praėję renginiai

100 tortų Lietuvai (Druskininkai 2018.05.26)
768 1024 Vegan Pipiras

Be galo noriu pasidžiaugti, jog buvome asmeniškai pakviesti sudalyvauti „100 tortų Lietuvai“ renginyje (AČIŪ už kvietimą)! Šis renginys buvo išskirtinis, nes jis toks vienintelis yra. Mielai sutikome sudalyvauti. Renginio metu buvo daugybė tortų įvairių skonių, formų. Mes neragavome nei vieno, tačiau veganiškų taip pat ten buvo.

Mes pasirinkome dalyvauti su be pridėtinio cukraus, tačiau saldžiu kokosiniu kakaviniu keptu tortu.

Tortas visiškai buvo išskirtinis nuo visų, nes šis saldumą suteikė iš mūsų mylimų datulių bei datulių sirupo. Kokoso pertepimas ir kakavinis biskvitas.. mmm, kaip saldu ir gardu!

Torto receptą galite pažiūrėti čia.

Noriu padėkoti – datules.lt už skaniausias datules ir jų sirupą mano torte!
Vyreliui už palaikymą! Mykolui ir Kamilei už draugišką ir smagią kelionę į Druskininkus!

Renginyje papuošėm tortą kokoso drožlėmis, šilauogėmis ir goji uogytėmis. Žinoma turėjome kas norėjo paskanauti datuliųkokoso dubenėlio (apie jį čia)!

Tortą atėjo paskanauti žmonės tie, kuriems išties buvo įdomus jis. Klausinėjo ir džiaugiasi puikiu jo skoniu. Smagu, kai tave įvertina puikiai! Pjaustyti teko į daugybę gabalėlių, kad visiems užtektu jo paskanauti, o kai nebeliko, tie kurie atėjo nuliūdę gavo po datulę pasisaldinti. 🙂 Ačiū tiems, kas skanavo.

  

Keletas video reportažų Jums! Smagaus žiūrėjimo! 🙂

 

Ekskursija į Kietaviškių ūkį
1024 768 Vegan Pipiras

Visada mielai sutinkame aplankyti įmones, kurios yra mums artimos. Savaitgalį su vyreliu turėjome garbės dalyvauti Kietaviškių ūkio ekskursijoje.

Papasakojo ir parodė savo moderniausius daržovių ūkius, kurie tikrai yra nemaži! Ekskursija prasidėjo nuo apsirengimo ir rankų dezinfekavimo.

Nuėjus į salotyną, mums parodė, kur daiginamos sėklos, kaip auga nuo mažų salotėlių iki tų kur prekiauja parduotuvėje.

Pamatėme jų laistymo įrangą.

Salotas augina : garbanotasias, ąžuolalapes ir paprastas. O iš jų visų padaro ir asorti. Iš pasakojimo supratau, kad tos ąžuolalapės yra pačios naudingiausios, turinčios daugiausiai vitaminų.

Nuėjome apžiūrėti ir agurkų! Agurkų rojus didelis ir aukštas!

Agurkai auginami kokose, ne žemėse.

Užaugina be chemijos, o atsirandant kenkėjams, greitai naikina su biodinaminėmis apsaugos priemonėmis. Nors kaip minėjo kenkėjų pasitaiko ypač retai, mat gerai prižiūrimi agurkai yra.

Agurkus augina įdomiai! Ant vieno lapo auga vienas ilgavaisius agurkas. Nuskinus agurką, kartu su lapu. Toks patarimas galioja ir trumpavaisiams agurkams.

Nuotraukos prie agurkų vyrelis nenorėjo, mat jis jų nevalgo, sakė čia ne mano draugai (laukė pomidorų)

Pomidorų derlius baigėsi gruodžio mėnesį. Juos augina 3 kartus per metus! Laukti teks dabar pavasario, kada bus, o jų rūšių daug! Turėsite iš ko rinktis.
Beje pomidorus užmezga kamanių aviliai.
Gavau naudingą patarimą, pomidorus reikia rinktis kietesnius. Jei jie yra su šakelėmis – valgyti nuo šakelės galo, nes jie labiausiai sunokę yra. Taip pat nelaikyti šaldytuve.

Svarbi informacija ta, kad jie neturi kur sandėliuoti, todėl produkcija yra šviežiai vežama. Prekybos centrų kaltė, kad jums negražia produkciją pateikia.

Noriu padėkoti Kietaviškiams už kvietimą aplankyti jūsų šiltnamius žiemą.
Dabar lauksime kito kvietimo, kai pamatyti galėsime augančius pomidorus!

Ačiū už priėmimą, už naudingą informaciją ir žinoma už vaišias!

Vegfest Kalėdos / Sultenė užkandinė
1024 680 Vegan Pipiras

VegfestLT kalėdinė mugė nors ir praėjo, tačiau atsiminimai liko! 🙂

Pirmiausia, ką norėjau atlėkusi į mugę padaryti, tai gauti parašą iš knygos autoriaus Dario Martinelli „Laiškas sūnui vegetarui“ !! Todėl nieko nelaukusi bėgau gaudyti jo. Džiaugiausi, kaip mažas vaikas gavęs „datulę“! Ačiū Jums!

Taigi, pradėsiu nuo dviejų video / mat vieno buvo per mažai, juk prekybininkų buvo nemažai!

Kaip matėte video, buvo nemažai maisto produktų. Tačiau labiausiai mane domino, tai – Sultenė užkandinė, kuri turėjo vegan cepelinų (!!!!!) , vis nebuvo progos atvykti į Vilnių, tačiau pamačius šitokį gėrį norėjosi griebti kuo greičiau. Įdomus faktas tas, kad jie nespėjo gaminti jų tiek daug (!!!!). Aš pati ėjau mažiausiai 4kt, tikėdama, kad rasiu šio gėrio, tačiau teko laukti ilgiau nei galvojau, nes vis išpirkdavo juos. Pavykus gauti cepelinų (du vnt) ėjau pas vyrelį, kartu paskanauti!

Abiems su vyreliu paliko labai gerą skonį šie cepelinai, buvo labai skanūs!

P.s kaip pati „Sultenė“ sakė, jei būtų žinojusiu, kad taip pirks, būtų atsidariusi vegan cepelininę! Argi ne smagu būtų!?? 🙂

Rekomenduoju juos aplankyti Vilniuje S.Konarskio g. 21., kiek esu mačiusi internete, jie cepelinų turi ketvirtadienį.

 

Mugėje sutikome ir draugų, su kuriais mielai draugaujame : Caffee Car, Užkuraičių šeimos, Mokslo kavinės, Žalioji dėžutė (ačiū už nuotraukas :* ) ,Zaliavalgis.lt, Sultenė, Maisto kultūra, Supergarden, Datules.lt, Žali Žali, HappyREAL FOOD, FRUPP, knygų berniukai ir kiti… Ačiū, už šaunius plepalus!

 

 

Iš mugės grižome ne tuščiomis, o su skaniu maistu! Mieloji „Maisto kultūra“ jūsų traškučiai nesulaukė kitos dienos, jie buvo suvalgyti „čia ir dabar“! Super maistą mėgstame mes labai, todėl visus produktus naudojame pagal jiems skirtą paskirtį. 🙂

Ačiū Vente, kad organizuoji tokius gerus renginius, kuriuose pritraukiama nemažai žmonių, tokių, kuriems rūpi ką valgo!

Iki kito karto, Jūsų Pipiras

 

Piknikas "Mokslo kavinėje" Kaunas
1024 765 Vegan Pipiras

Buvome pakviesti į degustacinį pikniką „Mokslo kavinėje“ Kaunakiemio g. 40, Kaune!

mokslo kavine degustacija FullSizeRender-48 mokslo kavine degustacija FullSizeRender-50

Mums vienas malonumas leisti klientams paragauti savo produkcijos! Vaizdas perteiktas į VIDEO formatą!

Degustacijai turėjome :

Visų mėgiamų saldžiųjų kokoso duoniukų!

mokslo kavine degustacija FullSizeRender-47

Bananų duonelę (iš grikių miltų).

mokslo kavine degustacija FullSizeRender-46

Ir vienas ir mėgiamiausių dalykų, tai saulėgrąžų grietinę degustavime su avinžirnių kepsneliais keptais orkaitėje!

mokslo kavine degustacija FullSizeRender-44

Degustuoti patiko visiems, skaniai „vakarienę“ paskanavo visi taip pat ir mes! Smagu, kai ateina žmonės, kuriems yra įdomi mūsų veika ir įdomus mūsų produktai!

Ačiū Jums!

P.s dalinuosi „Mokslo kavinės“ degustacijos nuotraukomis!

Pirmoji Rimi Lietuva veganiškų desertų degustacija! Vilnius
1024 765 Vegan Pipiras

Kai mėgaujiesi savo Vegan Pipiras projektu ir tave pastebi dauguma žmonių, vienas džiaugsmas, kai tave pakviečia į įvairius renginius. Vienas iš jų buvo „Rimi Lietuva“ prekybos tinklas pakvietė į veganiškų desertų degustaciją, kurie jau buvo prekyboje kaip naujiena. Sutikome atvykti kartu su šeima. Nors mes esame sveikiasnio veganiško maisto atstovai, tačiau įkalbėjo atvykti! Paskaičius sudėti mums ji netiko, todėl susitarėm, kad turės mūsų mažiesiems skanėstų (trapučiai, žemės riešutų sviestas ir Veri Beri juostelės!)

rimi degustacija FullSizeRender-32

Degustuoti buvome mes su šeima, trys veganės ir „Verdu ir kepu“ žurnalo vyr. redaktorė. Degustavimui buvo trys tortai būtent jų gaminami. Taip pat du desertukai. Kas norėjo galėjo ragauti viską, tačiau mes paragavome tik rudą desertuką (žinodami jų sudėtį nebuvo baisu degustuoti), tačiau mums jis pasirodė ne saldus, o kartokas nuo kakavos. Kitų desertų neragavome, nes jie pasirodė su ne gražia sudėtimi.

rimi degustacija FullSizeRender-35 rimi degustacija FullSizeRender-37 rimi degustacija FullSizeRender-40 rimi degustacija FullSizeRender-42

Buvo daug diskusijų, daug patarimų nuo mūsų visų susirinkusių jiems patiems (maisto technologams, kokybės kontrolė ir kiti). Po degustacijos gavome dovanų!

rimi degustacija FullSizeRender-39

Ačiū Rimi Lietuva už kvietimą, lauksime kito kvietimo jau su grąžiasne sudėtimi!

Pirma pažintis su Vegan Pipiras šeimynėle – Kaune
1024 768 Vegan Pipiras

Pirmasis susitikimas su mūsis vyko 2017.04.12d. Mokslo kavinėje – Kaune! Vykome su visa šeiminėle papasakoti apie mūsų Vegan Pipiras įdėja. Dukrytė, kaip visada buvo pleputė, sukėlianti džiaugsmo! Mažasis apsipratęs prie žmonių gausos irgi jautėsi drąsiau! 🙂

Susitikomo aprašymas ką mes pasakojom / kalbėjome :
• Kaip “gimė” Vegan Pipiras”
• Kas buvo nuveikta per visą Vegan Pipiro gyvavimo laiką
• Kaip kuriami receptai
• Ką labiausiai mėgsta vegan šeima
• Į ką labiausiai atkreipiamas dėmesys veganiškai maitinantis/gaminant valgyti.
Be to išgirsite (jei dar negirdėjote):
*Kuo pakeisti cukrų?
*Kuo pakeisti kiaušinį?
Bei žinoma – DEGUSTACIJA!!!

Renginys vyko nemokamai, susirinko net 35 žmonės (be darbuotojų/ mūsų šeimos). Tai buvo rekordinis skaičius šioje nedidelėje erdvėje. Tačiau visi tilpo, niekas nesispaudė 🙂

Prieš atvykstant, teko sutepti sumuštinius:

Bananinės – žalių grikių duona su kakaviniu kremu (ypač saldžiu) ir žalių grikių duona su saulėgrąžų grietinę bei liucernos ir saulėgrąžų daigais iš Žali Žali!

100_8382

Degustuoti gaminau skanėstus iš dieviškų datulių datules.lt, bananai iš SnackBox.lt , žalių grikių miltų Ekofrisa, eko avižų dribsnių Dobelė, eko kakava Naturela, eko kokoso aliejaus Bionaturalis, daigai iš ŽaliŽali. Ačiū Jums visiems, kad prisidėjote prie šių skanėstų gaminimo! Dalinuosi nuotraukomis skanėstų. Jų buvo nemažai, buvo ką paragauti.

100_8392 100_8383 100_8390  100_8385

Pati pradžia buvo ne drąsi todėl buvo sunkoka pasakoti, tačiau išdrąsėjus viskas vyko savaime. Pradžioja pasidomėjau kiek atėjo visavalgių, vegetarų, veganų. Tai didžioji dalis buvo visavalgiai, kurie norėjo sužinoti apie sveikiasnę alternatyvą maisto. Tai džiugina labai, kad žmonėms įdomu!

Kalbėdama apie mylimiausius ir dažniausiai vartojamus produktus, parodžiau gamintojus, kurie mums patinka!

100_8388

Vyko tolimiasnis pasakojimas apie mūsų įdėją.

100_8399 100_8410

Kalbant apie tai, kuo galima pakeisti cukrų, ragavome skaniausias datules.lt datules. Mažai kas buvo ragavę jų, todėl, kas paragavo tiems labai patiko.

100_8407100_8412

Po visų kalbų, klausimų lavinos, vyko degustacija. Maistas sužavėjo visus. Vieniems vieni dalykai buvo skaniau, kitiems kiti, tačiau visi skaniai valgė! Tai labai džiugina.

100_8417 100_8418 100_8419 100_8420

Atėjo ir draugai pasiklausyti mūsų 🙂

IMG_6151

Pabaigai norėčiau padėkoti savo šeimai, Živilei kuri pakvietė mane, Mokslo kaviniai už svetingumą ir visiems atėjusiems! Ačiū, kad domitės, laukite tęsinio – su mumis susitikimų bus dar ne vienas, pažadame! 🙂

P.s skanėstų receptų bus įdėta, kiek vėliau! 😀

error: Content is protected !!